Локо (Мездра) нокаутира Дреновец в последните секунди и продължава за Купата на България

Локомотив (Мездра) ще играе в първия кръг на турнира за купата на България след като елиминира в Дреновец едноименния тим с 3:2. Капитанът Генади Петров донесе победата в последните секунди, когато реализира с глава след центриране от корнер. Стана равностоен мач. Локомотивци имаха превес във владеенето на топката. Тя обаче спря първо в тяхната мрежа. Това се случи в 21-ата минута, когато Боби Симеонов се възползва от суматоха пред Никълс Петров и насочи топката в мрежата му. Радостта на домакините трая само 180 секунди, защото съдията отсъди дузпа, която играчите на Дреновец оспориха и Лионел Матадос я вкара за 1:1.

Десетина минути по-късно Ивайло Върганов отрази опасен удар, но при добавката на Методи Янков беше безпомощен – 1:2. В 41-ата минута вратарят на Локомотив хвана топката, съдията му свири фаул и с изпълнението на двойния удар Пламен Ненов изравни. През второто полувреме нямаше толкова емоции. Изключението освен победното попадение е в 65-ата минута, когато Людмил Иванов центрира и Християн Илиев стреля в гредата от десетина метра.