Вихрен затъва все повече след шоу с девет гола в Сандански

Голово шоу в Сандански носи първи успех в Кюстендил Страхотно голово шоу видяха зрителите в Сандански на мача от петия кърг на Югозападната Трета лига между Вихрен и Кюстендил. Двубоят завърши 3:6 в ползва на гостите, които записаха първи успех в този шампионат, след като досега имаха четири поредни равенства. Поражението е пък четвърто за домакините, които останаха с едва една точка в първенството.

Играчите на Вихрен, които се бореха за директна промоция във Втора лига до последния кръг на миналия сезон, поведоха чрез Янислав Тусонджиев в 11-ата минута. Героят в този мач за Кюстендил Александър Александров, който отбеляза хеттрик, изравни в 22-ата минута от дузпа. Ивайло Стоянов донесе пълен обрат в 42-ата минута. Ветеранът Димитър Макриев изравни в 51-ата минута, но нов гол на Александров в 64-ата минута и автогол на Петър Добринков в 69-ата минута дадоха два гола преднина за гостите, които в 74-ата минута водеха с 5:2. Този път точен бе Виктор Анастасов. Гол от дузпа на Александър Якимов в 78-ата минута намали преднината на Кюстендил, но в последната секунда Александров вкара третото си попадение и донесе историческата победа с 6:3 за “сините”.