Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Селтик загуби битката срещу АЗ Алкмаар, но спечели войната

Шотландският гранд Селтик отстъпи с 1:2 като гост на нидерландския АЗ Алкмаар в реванша от плейофа за влизане в групите на Лига Европа, но продължава напред благодарение на успеха с 2:0 у дома преди седмица.

Гостите от Шотландия предрешиха на практика крайния изход още в 3-ата минута, когато японският нападател на “детелините” Киого Фурухаши откри. Чест прави на нидерландците, че не загубиха дух и бързо върнаха попадението и надеждите си.

Само три минути след гола на Фурухаши Закария Абукхлал изравни, а в 26-ата обратът стана пълен след автогол на Карл Старфелт. Резултатът остана непроменен до края и така Селтик ще чака жребия за групите на Лига Европа.