Партизан (Червен бряг) отстрани Пещера (Галата) за Купата на България

Партизан се класира за първия кръг на турнира за Купата на България, след като победи в Червен бряг с 2:1 Пещера (Галата). Първата голова възможност беше за домакините, но Владимир Василев не уцели вратата. После съотборникът му Ангел Русев шутира, но състезател на гостите изби пред голлинията. В 20-ата минута Христо Димов беше фаулиран в наказателното поле и Русев вкара дузпата – 1:0. След още толкова време червенобрежкият тим изпълни корнер и Димов отблизо направи 2:0. След почивката влезлите като резерви за Партизан – Станислав Антонов и Петьо Славчев пропуснаха да се разпишат по веднъж. В 70-ата минута интригата се върна, защото Славей Желев реализира от десетина метра за 2:1. Атанас Георгиев и Альоша Илиев изпълниха фаулове, но не уцелиха вратата.