Пещера удари Локо (Мездра) за първи успех от началото на сезона

Пещера надигра с 2:1 Локомотив (Мездра) в село Галата в двубой от третия кръг на Северозападната Трета лига. Срещата започна равностойно и при това съотношение на силите дойде почивката. Гостите вече имаха преднина с попадението на Ивайло Златев, наказал грешка на разконцентрираната защита, четвърт час след началото на битката.

Със започването на второто полувреме селекцията на Ивайло Петков се активизира. В 55-ата минута капитана Юлиян Младенов заличи пасива с шут от 25 метра – 1:1. Атанас Георгиев пък направи обрата пълен с точно изпълнена дузпа. Той, Альоша Илиев и Славей Желев отправиха опасни удари. „Железничарите“ също имаха една голова възможност.

Стартови състави:

Пещера: 99. Георги Милчев, 2. Златко Радославов, 23. Милко Милков, 17. Младен Сергеев, 11. Юлиян Младенов (капитан), 25. Иван Иванов, 8. Младен Русков, 24. Младен Николаев, 94. Атанас Георгиев, 10. Альоша Илиев, 9. Славей Желев
Треньор: Ивайло Петков

Локомотив (Мездра): 12. Никълс Петров, 3. Давид Стоянов, 88. Васислав Димитров, 15. Мариян Кусев, 19. Николай Ганчев, 13. Генади Петров (капитан), 6. Митко Милчев, 18. Методи Янков, 20. Пламен Венелинов, 16. Ивайло Златев, 11. Лионел Матадос
Треньор: Николай Нинов