Локо Мз призова за кардинално решение срещу "мутренските методи" на тим от Трета лига

Председателят на Локомотив (Мездра) Цанко Цанев призова БФС да вземе кардинални мерки срещу "мутренските методи" на Пещера (Галата) в първенството на Северозападната Трета лига. Мездренчани излязоха с официална опзиция относно мача между двата тима, състоял се през уикенда и поискаха подкрепа от останалите клубове, за да се справят с проблема "Пещера (Галата).

Футболисти на тим от Трета лига се уплашили за живота си, искат БФС да разследва

Уважаеми господа,

Управителният съвет, спортно-техническият щаб и привържениците на ОФК Локомотив - гр. Мездра изразяват своето дълбоко възмущение от ненормалната обстановка, създадена от страна на домакините преди, по време и след футболната среща от 3-ия кръг на първенството в Северозападната Трета лига между отборите на ФК Пещера - Галата и ОФК Локомотив - Мездра, състояла се на 21.08.2021 г.

Пещера удари Локо (Мездра) за първи успех от началото на сезона

През целия мач състезателите и феновете на клуба домакин

провокираха нашите футболисти с поредица от неспортменски прояви - груби влизания, застрашаващи здравето на нашите футболисти, нецензурни вербални обиди и закани за саморазправа, целящи да всеят в тях страх. Стигна се дори до нахлуване на терена на привърженици на домакините в средата на първото полувреме, които потърсиха обяснения от главния съдия за негово отсъждане и до опит за побой от страна на озверели фенове на домакините над баща на наш играч и неговата сестра, които бяха на трибуните.

Все груби нарушения на реда и сигурността на стадиона, на които станаха свидетели и длъжностните лица, ангажирани с двубоя - съдийската бригада и дежурният делегат на БФС.

На почивката, притеснени сериозно за своето здраве и живот, нашите футболисти не искаха да излязат за второто полувреме, въпреки че водеха в резултата с 0:1. С огромни усилия от страна на спортно-техническото ръководство момчетата, сред които имаше и 16-годишен юноша, бяха убедени все пак да доиграят мача с предизвестен край.

Убедени сме, че подобни арогантни действия, болезнено познати ни от „мутренските времена“ през 90-те години на миналия век, са абсолютно недопустими по българските футболни терени през XXI век.

Като осъждаме остро тези прояви на безпардонно погазване на принципите на Етичния кодекс и на Хартата на поддръжниците, на коректното и спортсменско поведение, настояваме компетентните органи в Зоналния съвет на БФС - Велико Търново да наложат най-строги дисциплинарни наказания на клуба домакин на въпросната среща - ФК Пещера - Галата.

ОФК Локомотив - Мездра най-отговорно заявява, че такива отбори нямат място в системата на българския футбол!

Призоваваме останалите футболни клубове, участници в първенството на Северозападната Трета лига през спортно-състезателната 2021/2022 г., да подкрепят нашата декларация.

Същевременно имаме сериозни претенции към някои отсъждания на съдийската бригада в наш ущърб, които оказаха решаващо влияние върху крайния изход от двубоя. Като например за неотсъдена засада на противников състезател през второто полувреме, след което домакините получиха правото да изпълнят дузпа и отбелязваха втори гол, както и за отменен гол на наш футболист при резултат 2:1 поради несъществуваща засада. В тази връзка настояваме ресорните комисии към Зоналния съвет на БФС да изгледат внимателно видеозаписа на мача и да вземат отношение относно решенията на главния рефер и на неговите асистенти във въпросните ситуации.