Словенецът Примож Роглич от тима на "Йъмбо-Висма" се поздрави с победа в 11-ия етап от Обиколката на Испания. Олимпийският шампион измина разстоянието от 133,6 километра от Антекера до Валдепеняс де Хаен за точно 3 часа и 11 минути и постигна втора етапна победа след тази в първия състезателен ден.
До последните 150 метра начело на колоната беше датчанинът Магнус Корт Нилсен, който през почти целия етап караше сам в откъсване, но изключително стръмният финал по улиците на Валдепеняс не му позволи да удържи атаката на колоната и той завърши на 25-о място.
Втори след Роглич завърши испанецът Енрик Мас ("Мовистар"), който изостана с 3 секунди, а трети остана съотборникът на Мас Мигел Ангел Лопес (Колумбия) на 5 секунди.
Норвежецът Од Кристиан Ейкинг от "Интермарше", който е лидер в генералното класиране, запазва "червеното трико" и в утрешния ден. Днес той финишира на 10-о място на 11 секунди от Роглич. Заедно с него финалната линия пресече и вторият в общото подреждане Гийом Мартен (Франция/"Кофидис"), който се нареди 11-и.
В генералното класиране Ейкинг запазва преднината си от 58 секунди пред Мартен, но Роглич съкращава изоставането си на третото място до 1:56 минути. Четвърти е Мас на 2:31 минути, а победителят от Обиколката на Италия Еган Бернал (Колумбия/"Инеос") е седми на 4:46 минути от лидера.
В класирането по точки за "зеленото трико" начело остава холандецът Фабио Якобсен от "Декьонинк-Куик Степ" със 180 точки. При катерачите първи е италианецът Дамиано Карузо от "Бахрейн-Викториъс" с 31 точки.
В четвъртък е 12-ият етап от Обиколката на Испания - 175 километра от Хаен до Кордоба.