Болоня завърши с 9 души, но триумфира в поредна драма тази седмица

Болоня изкова драматична победа с 3:2 над Салернитана на старта на сезона в Серия “А”. Домакините губеха с 1:2 четвърт час преди края, но стигнаха до обрата, а на всичко отгоре завършиха срещата с 9 души. Новакът в елита също финишира в намален състав след изгонване на свой футболист още през първото полувреме.

Преди дни тимът на Синиша Михайлович се провали в турнира за Купата на Германия, губейки с 4:5 на своя стадион от Тернана. Днес нещата също не се развиваха добре за състава на Болоня, но той все пак показа характер и стигна до победата.

В 34-ата минута защитникът на Салернитана Стефан Страндберг беше изгонен за два жълти картона в рамките на 60 секунди. В 50-ата минута обаче за същото нещо от игра беше отстранен и Рикардо Орсолини от състава на Болоня, като в случая той направи дузпа. Федерико Бонацоли реализира наказателния удар, с което гостите излязоха напред.

Само седем минути по-късно Лоренцо Де Силвести изравни след корнер, като тук сигнал за попадението даде технологията на голлинията.

Салернитана си върна аванса в 70-ата след майсторски удар на Мамаду Кулибали, който спря в горния десен ъгъл на вратата на Болоня.

След това дойде ред на дебютния гол на Марко Арнаутович за клуба в Калчото, като той стана факт в 75-ата. След още две минути ново включване на Де Силвестри при центриране завърши с второ негово попадение - 3:2.

Болоня остана с човек по-малко в 88-ата, когато нидерландецът Йерди Схаутен също беше предупреден официално за втори път. Салернитана обаче не успя да изравни в оставащо време.