Янтра (Полски Тръмбеш) догони Вихър (Славяново) накрая

1:1 приключи един от най-интригуващите сблъсъци от третия кръг на Северозападна Трета лига между Янтра (Полски Тръмбеш) и гостуващия му Вихър (Славяново). Домакините измъкнаха точката накрая с куриозен гол. Капитана на Вихър – Константин Генков изрита силно топката, тя удари в стомаха влезлият като резерва негов съотборник Десислав Русев и отлетя към наказателното поле на славяновския тим. Там с нея последователно се разминаха Жюлиен Бенков и Тони Паликрушев. Голмайсторът на Янтра – Любомир Генчев овладя, вратарят Теодор Тодоров затвори ъгъла, но опитния голмайстор го прехвърли за окончателното 1:1.

До този момент вихърци надиграваха съперника си. В 26-ата минута Благовест Ленков пое топката, подаде я на Йоан Петков, който веднага му я върна и първия откри резултата. Добри възможности да се разпишат пропиляха Ивайло Иванов и на два пъти Генков. В края на първата част Генчев стреля от фаул, но Тодоров спаси. Съдията пък спести втори жълт и червен картон на Бранислав Ботев за нарушение срещу Ленков, след като няколко минути по-рано беше получил първи жълт картон за същото провинение.

След почивката славяновския тим заигра по-затворено, но проведе няколко опасни контраатаки. Малко преди началото на срещата, Вихър загуби един от титулярите си Милен Тодоров, който се оказа повален от вирус.