Късен гол развали повторния дебют на Буфон за Парма

Джанлуиджи Буфон изигра първия си мач, след като се завърна в родния си клуб Парма. Легендата на Ювентус и италианския футбол не беше в групата за двубоя срещу Лече за Купата на Италия, загубен с 1:3, но днес застана под рамката при гостуването на Фрозиноне на старта на сезона в Серия “Б”.

Мачът завърши 2:2, като домакините изравниха в самия край на редовното време. Буфон имаше претенции към защитата пред себе си за гола, с който Фрозиноне поведе в 31-ата минута. Негов автор стана Алесио Дзербин. Малко по-късно Дженаро Tутино възстанови равенството.

В началото на второто полувреме румънският национал Денис Ман изведе “дуковете” напред след подаване на Хуан Брунета. Добрите намеси на Буфон в няколко ситуации запазиха аванса на гостите, но в 89-ата минута те се провалиха при центриране на Алесио Трибуци и удар с глава на Габриел Шарпентие. Буфон също закъсня с реакцията си и Парма изпусна трите точки.

Днес има още два мача от първия кръг, а в неделя са останалите седем. Новият отбор на Андрей Гълъбинов Реджина ще е домакин на Монца, където се очаква да премине капитанът на ЦСКА - София Валентин Антов.