Омония удари Антверпен в дебюта на Раджа Наинголан

Кипърския Омония направи голяма крачка към групите на Лига Европа, след като победи с 4:2 Антверпен в плейофния кръг на втория по сила клубен турнир. Гостите от Белгия поведоха с гол на Манеул Бенсън в 26-ата минута. Омония успя да изравни чрез 18-годишния Лоизос Лоизу две минути преди почивката. Кипърският шампион нанесе своя удар в самото начало на второто полувреме, когато не само направи пълен обрат, но и дръпна с два гола пред своя съперник. Анроникус Какулис (49') и ново попадение на Лоизу (56') докараха резултата до 3:1. Коджи Мийоши върна Антверпен отново в мача в 62-рата минута, но шест минути преди края на редовното време Ияи Белийв Атиемуен реализира дузпа, с която оформи крайния резултат.

За отбелязване е, че в 60-ата минута дебют за Антверпен записа Раджа Наинголан, който преди няколко дни подписа договор за две години. Бившият футболист на Рома, Интер и Каляри е роден в Антверпен, но до момента никога не беше играл в клуб от родината си.

Реваншът в Белгия е следващия четвъртък.