Селтик взе добра преднина в първия сблъсък с АЗ Алкмаар

Селтик постигна добра турнирна победа с 2:0 в първия сблъсък с АЗ Алкмаар от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Домакините в Глазгоу вкараха по един гол в двете полувремена и ще имат сериозно преимущество преди реванша в Нидерландия.

“Детелините” поведоха в резултата в 12-ата минута, когато Дейвид Търнбул центрира отляво и Кього Фурукаши успя да стигне до топката и отблизо да я вкара във вратата за 1:0.

Вторият гол падна в 61-ата минута. Джеймс Форест получи в наказателното поле с гръб към вратата, успя да се обърне и да стреля и след рикошет топката се озова в мрежата за 2:0.

Така Селтик е сериозен фаворит преди реванша след седмица. АЗ Алкмаар пък ще има много работа за вършене, за да обърне нещата в своя полза.