Вихър (Славяново) победи Пещера (Галата)

Вихър се наложи с 2:1 в Славяново над гостуващия му Пещера (Галата) в мач от 2-ия кръг на Северозападна Трета лига. Половин час след начални съдийски сигнал Светослав Кръстев откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ивайло Иванов. Малко след това играч на Пещера вкара гол, но съдията не го зачете, отсъждайки засада. До почивката Милен Тодоров и Ивайло Иванов се разминаха с гола. В 70-ата минута Цветан Петров подаде към Ивайло Иванов, който изпревари вратаря и покачи на 2:0. След това при атака на гостите, топката се удари в ръката на голмайстора, но рефера не отсъди дузпа за тима от с. Галата. Йоан Петков и двамата голмайстори за Вихър изтърваха по една възможност. Светлин Линев пък отрази коварни удари от фаул на Атанас Георгиев и Альоша Илиев. При суматоха в 87-ата минута влезлият като резерва за Пещера – Михаил Манчев шутира, топката рикошира у Станислав Иванов и стана 2:1.