Ювентус приключи позитивно лятната подготовка

Ювентус завърши подготовката си за новия сезон в Серия “А” с победа. “Старата госпожа” се отърси от неприятното поражение от Барселона (0:3) за трофея “Жоан Гампер” и спечели с 3:1 срещу Аталанта на своя “Алианц Стейдиъм”. Така торинци гледат с оптимизъм към първия си официален мач срещу Удинезе следващия уикенд.

Мачът започна добре за домакините, които откриха резултата още в 8-ата имнута. Кристиано Роналдо даде началото на светкавична контраатака, комбинира с Фередико Киеза, който изведе Пауло Дибала в наказателното поле, а аржентинецът успя да засече топката във вратата за 1:0.

Аталанта обаче успя да се върне в мача десет минути по-късно. Леонардо Бонучи препъна Ремо Фройлер за дузпа, а Луис Муриел не сгреши при изпълнението на наказателния удар и вкара за 1:1.

В 39-ата минута Юве си върна преднината. При едно центриране от корнер топката не бе изчистена добре и стигна до Федерико Бернардески, който отправи страхотен шут и не остави шансове на вратаря за 2:1.

Крайното 3:1 оформи Алваро Мората в добавеното време. Тогава Деян Кулушевски бе изведен с дълъг пас, пребори се с прекия си пазач и подаде към испанския си съотборник, който на празна врата нямаше как да сгреши.

Така победата отиде на сметката на Юве, но Аталанта също показа добър футбол и отборът вече гледа към първия си мач за новия сезон, който ще бъде гостуване отново в Торино, но на едноименния тим от града.