Крамарич с три асистенции за убедителен успех на Хофе

Хофенхайм започна отлично сезона в Бундеслигата, след като спечели с 4:0 гостуването си на Аугсбург. Андрей Крамарич се отчете с три асистенции, а Хофе реализира три от головете си в края на срещата.

И на двата отбора им трябваше малко време, за да намерят ритъма си. Рубен Варгас пропусна да открие резултата в средата на първата част, след като стреля покрай вратата. След този пропуск домакините бяха наказани в 37-ата минута. Крамарич отлично намери Бруун Ларсен и той откри резултата.

След почивката темпото бе по-високо, а домакините тръгнаха да търсят изравняване с подкрепата на завърналата се на стадиона публика. Аугсбург организира поредица от атаки и тества вратаря на гостите Оливер Бауман, но гол не падна. Мачът стана много открит с атаки и към двете врати. Хофенхайм разчиташе на контраатаки.

Крамарич се размина с гол след блестящо спасяване на Гикиемич, но хърватинът изведе влезлия като резерва Адамян в 79-ата минута и резултатът стана 0:2. Друга резерва - Жоржиньо Рутер, ознаменува дебюта си за Хофе с гол в 87-ата минута след третата асистенция на Крамарич в мача. Себастиан Руди пък оформи крайното 0:4 в добавеното време.