100 години ски спорт в България

Кайрат излетя от Лига Европа след луд мач с двама изгонени

Казахстанският Кайрат излетя от квалификациите на Лига Европа след загуба с 2:3 като гост на арменския Алашкерт след продължения. Първата среща завърши 1:1. Равенството се повтори и в реванша.

Домакините започнаха много силно, като стигна до откриване на резултата в края на полувремето чрез Жозе Емболо. Това се случи в 43-ата минута, а в добавеното време на първата част Айбол Абикен изравни.

След паузата казахстанският тим се хвърли в атака и стана жертва на смелостта си. Емболо вкара втори гол и изведе арменския тим напред. Влезлият като резерва Артур Шушеначев изравни след един час игра. Малко по-късно Денис Поляков остави Кайрат с човек по-малко след грубо влизане. В добавеното време гостите бяха спасени от гредата.

В първата минута на продълженията и голмайстора за Кайрат Абикен беше изгонен, а Алашкерт удари втора греда. Логичното се случи в 103-ата минута, когато Александър Глишич донесе успеха и класирането за плейофа на Лига Европа на Алашкерт. За Кайрат остана утешението, че продължава в Лига на конференциите. Съперник на Алашкерт в плейофа ще бъде шотландския Рейнджърс.