Рашфорд претърпя операция на рамото

Маркъс Рашфорд претърпя успешна операция в областта на рамото, съобщи нападателят на Манчестър Юнайтед във вторник. 23-годишният национал на Англия се контузи по време на втората част от миналия сезон и след това участва на Евро 2020.

"Благодаря ви за хубавите пожелания. Оперираха ме в петък сутринта и всичко мина много добре. Мястото е малко възпалено, но се чувствам добре", написа в профила си в Туитър нападателят на "червените дяволи".

Очаква се Рашфорд да не играе за период от около 12 седмици. Голмайсторът ще пропусне началото на сезона с 20-кратните шампиони на Англия. Маркъс Рашфорд отложи лекарската интервенция за след края на европейския шампионат, в който англичаните достигнаха до финала, но загубиха срещу Италия след изпълнение на дузпи. Юнайтед завърши на второ място в крайното класиране във Висшата лига през миналата кампания. В събота отборът от Манчестър е домакин на Лийдс в първия кръг от новото първенство.