Айнтрахт (Фр) се изложи на старта за Купата на Германия

Елитният Айнтрахт (Франкфурт) отпадна рано-рано от турнира за Купата на Германия, след като още в първия кръг загуби с 0:2 като гост на третодивизионния Валдхоф (Манхайм). Така новият наставник Оливер Гласнер стартира кошмарно сезона.  Марсел Зеегерт и Джоузеф Боямба вкараха през второто полувреме в полза на Валдхоф, а Мартин Хинтерегер остави Айнтрахт с човек по-малко след приблизително час игра.

Гласнер смени участника в Шампионската лига Волфсбург с Айнтрахт преди началото на сезона, а неговият наследник при "вълците" Марк ван Бомел също започна трудно срещу отбор от ниските дивизии. Те се нуждаеха от гол в 90-ата минута на Йосип Брекало за 1:1 и продължения срещу Пройсен Мюнстер, който поведе в 74-та чрез Марсел Хофмайер. Ваут Вегхорст и Ридле Баку също бяха точни за Волфсбург после за крайното 3:1.

Майнц 05, който беше без нападателя Карим Онисиво заради положителен тест за коронавирус, също изглеждаше като елитен тим, който се е запътил към ранно отпадане. Йонатан Буркхарт обаче изравни за 1:1 срещу Елферсберг минута преди края на редовното време, а след като двата отбора си размениха по още един гол в продълженията, Майнц спечели дузпите с 8:7.

Кевин-Принс Боатенг пък се завърна в игра за Херта (Берлин) след 14-годишно отсъствие, а неговият отбор спечели с 1:0 в Мепен. Дейви Зелке се разписа за столичаните с глава в първата минута на добавеното време.

Макс Крузе, който само преди седмица предложи брак на приятелката си на Олимпийските игри в Токио, вкара единствения гол за победата на Унион Берлин с 1:0 срещу Тюркгюджю. Изпадналият от елита Шалке пък се наложи с 4:1 срещу петодивизионния Филинген.