Лорън Прайс донесе втора олимпийска титла на Великобритания в бокса от Токио

Лорън Прайс донесе второто олимпийско злато за Великобритания в турнира по бокс на Летните олимпийски игри, след като спечели в категория до 75 кг при жените. Вчера в категория до 52 кг при мъжете титлата за Обединеното кралство спечели Галал Яфай.

Родената в Нюпорт (Уелс) боксьорка направо разгроми Ли Цян (Китай) на финала с 5:0 съдийски гласа и тотално превъзходство през цялото време на мача. 27-годишната Прайс вече има световна, европейска и олимпийска титла, както и победи в Европейските игри и в Турнира на Британската общост като националка на Уелс.

Китайката Ли Цян беше световна шампионка от Делхи (Индия) от 2018-а година, но след това Лорън Прайс й отне титлата и днес я победи и в олимпийския финал. Още в началото на боя Прайс наложи своето превъзходство и с няколко леви прави си осигури преднина в точките. Китайката опита да динамизира боя във втория и в третия рунд, но нямаше аргументи и накрая се примири с категоричната си загуба.

Нучка Фонтейн (Нидерландия) и Земфира Магомедалиева (Руски олимпийски комитет) загубиха полуфиналите и взимат бронзови медали.