Волейболистките на Сърбия спечелиха бронза в Токио

Женският национален отбор на Сърбия по волейбол стигна до отличие на втора поредна Олимпиада, след като надделя категорично над Република Корея с 3:0 (25:17, 25:15, 25:15) в мача за третото място на Игрите в Токио.

Сребърните медалистки от Рио 2016 доминираха в двубоя и не дадоха особени шансове на съперничките си за победата след 74 минути игра. Двубоят започна равностойно, като южнокорейките дори водеха с 13:10 в първия гейм, но в края му сръбкините направиха серия от 6 поредни точки за 23:17, което се оказа решаващо.

Във втората част европейските дръпнаха още от началото и доминираха до края, а в третия гейм те наваксаха ранен пасив от 1:4 точки, бързо обърнаха до 14:7 и до края нямаха проблеми.

Звездата на сръбкините Тияна Бошкович направи страхотен мач и помогна за победата на световните шампионки от 2018 година с изключителните 33 точки. За азиатките с 11 точки най-резултатна беше Йон Ким, но южнокорейките не успяха да стигнат до първо олимпийско отличие след единственото си досега - бронз от Монреал 1976.