Сърбия ще защитава титлата си на водна топка в Токио🤽‍♂️

Сърбия елиминира Испания на полуфинал и ще защитава олимпийската си титла по водна топка при мъжете след невиждана драма на полуфинал. Сърбия се наложи над Испания с 10:9 (2:0, 4:5, 1:2, 3:2), като Душан Мандич вкара три гола за успеха. Два пъти се разписа капитанът Филип Филипович, в това число и победното попадение за 10:9 35 секунди преди последната сирена. Финалът за титлата ще събере в балканско дерби Сърбия и Гърция, след като елините по-рано днес елиминираха Унгария с 9:6.

Срещата премина през много напечени моменти, особено за отбора на Сърбия, който поведе с 2:0 след първата четвърт, но след края на третата четвърт резултатът беше 7:7. Испанците поведоха с 8:7 с попадение на Блай Маларч, но Стефан Митрович изравни за 8:8. "Ла Фурия" отново излезе напред с гол на Рохер Таул Компте, но Душан Мандич изравни. За да се стигне до победното попадение на капитана Филипович 35 секунди преди края, който се разписа с истинска бомба от четири метра. Иберийците имаха възможност за още една атака, но сърбите осуетиха нападението.

В мача за 5/8-о място отборът на САЩ победи Италия със 7:6 (2:2, 3:1, 0:2, 2:1). За "янките" 3 гола вкара Алекс Боуен, а два прибави Джони Хупър. Пиетро Фильоли и Винченцо Рендзуто с по 2 гола се отличиха за "Скуадра адзура". САЩ и Хърватия ще спорят за 5-о място в крайното класиране, а Черна гора и Италия ще спорят за 7-о.

Снимка: Getty Images