Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Боряна Калейн се класира за олимпийския финал, Катрин Тасева приключи с гимнастиката

Боряна Калейн си осигури място в утрешния олимпийски финал в индивидуалния многобой в Токио, след като се класира на осма позиция в днешните квалификации.

54 Боряна Калейн и Катрин Тасева стартираха участието си в квалификациите

В същото време Катрин Тасева не успя да попадне в десетката, след като остана 14-та и ще пропусне утрешните спорове за медалите в японската столица. За нея това бе и последно състезание в кариерата, която тя предварително бе обявила, че ще приключи след Игрите в Япония.

Боряна Калейн пета, а Катрин Тасева десета преди последната ротация

До последната ротация Катрин се движеше в позиция да си гарантира място във финала, но изключително слабо изпълнение на лента, за което тя получи едва 17.650 (общо 91.100) точки ѝ коства този шанс. Представянето на Калейн в последната ротация също не бе блестящо, като тя събра 19.150 (общо 95.650) пункта, но натрупаният актив от първите три уреда ѝ позволи да запази място сред първите десет.

Във финала утре Калейн ще спори за отличията със сестрите Дина (106.300) и Арина (106.175) Аверина от Руския олимпийски комитет, които завършиха съответно първа и втора в днешната квалификация както и Линой Ашрам (Израел, 103.100), Алина Харнаско (Беларус, 99.250), Анастасия Салос (Беларус, 99.150), Милена Балдасари (Италия, 96.050), Никол Зеликамн (Израел, 95.900), Виктория Оноприенко (Украйна, 95.450) и Кристина Похранична (Украйна, 93.100).

Финалите започват утре в 9:20 часа сутринта българско време.

Снимки: БОК, Костадин Андонов, Start-Photo