Ивет Горанова е на полуфинал и си гарантира медал в Токио 🇧🇬

Българката Ивет Горанова се класира за полуфиналите и си гарантира най-малко бронз на олимпийския турнир по карате в дисциплината "кумите" в Токио. Шампионката от Европейските игри в Минск 2019 Горанова победи в последния си двубой от първата фаза на надпреварата с 5:2 точки Сара Бахманяр (Иран), бронзова медалистка от Световното първенство в Мадрид 2018 при 50-килограмовите.

Българката поведе след точен удар с ръка след малко повече от минута, а в средата на двубоя тя удвои преднината си с още едно юко. Азиатката успя да изравни за 2:2, но в последните 21 секунди Горанова реализира още три точки след удари с ръка и крак в тялото на противничката, за да запише трети успех в три мача, след като преди това се наложи последователно с 5:2 над Цуюн Вън (Тайван) и над Серап Арапоглу (Турция) с 5:1.

Така тя завърши на върха в група "А" и очаква втората в група "Б" на полуфиналите, които стартират след 19.30 часа местно време (13:30 часа българско време).

Горанова осигури четвърти медал за България на Олимпиадата в Токио след среброто на състезателката по спортна стрелба Антоанета Костадинова на 10 метра пистолет, бронза на Тайбе Юсеин при 62-килограмовите в женската борба и Стойка Кръстева, която е финалистка в турнира по бокс в категория до 51 килограма.

Снимки: БОК, Костадин Андонов, Start-Photo