Руските волейболисти детронираха олимпийския шампион Бразилия и са на финал в Токио 🏐

Волейболистите от тима на Руския олимпийски комитет се класираха на финала на Олимпийските игри в Токио, след като в първата полуфинална среща днес обърнаха олимпийските шампиони от Рио 2016 от Бразилия с 3:1 (18:25, 25:21, 26:24, 25:23) в "Ариаки Арена".

На финала възпитаниците на Туомас Самелвуо ще срещнат победителя от втората полуфинална среща Франция - Аржентина, която ще се играе по-късно днес. Финалът на Олимпийските игри в Токио ще се играе на 7 август, събота, от 15,30 часа в "Ариаки Арена".

Руските волейболисти достигат до финал на Олимпийски игри 9 години след Лондон 2012, когато спечелиха титлата след 3:2 на финала срещу Бразилия.

"Сборная" си върна на "Селесао" за загубата на полуфинала на Игрите в Рио с 0:3. Максим Михайлов и съотборниците му за втори пъти победиха Бразилия на олимпийския турнир в Токио, след като в предварителната група спечелиха с категоричното 3:0.

Бразилските волейболисти ще играят на малкия финал на Олимпийските игри на 7 август от 07,30 часа срещу загубилия втората полуфинална среща Франция - Аржентина.

Бразилските волейболисти поведоха с 13:10 в началото на първата част. Постепенно бразилците взеха аванс от 5 точки при 19:14. Финландският наставник на "Сборная" Туомас Самелвуо взе второто си прекъсване в гейма.

Ас на Рикардо Лукарели и 21:14. Пайп на Рикардо Лукарели даде преднина на "Селесао" от 22:16. Йоанди Леал изведе Бразилия до геймбол при 24:17 след като игра в атака с блокадата на съперника. Дмитрий Волков би начален удар в аут и олимпийските шампиони спечелиха първата част с категоричното 25:18.

Руските волейболисти стартираха много по-добре в началото на втората част и поведоха с 4:1 след успешна атака на Дмитирй Волков. Ренан Дал Зото взе прекъсване за Бразилия. Рикардо Лукарели атакува в аут и възпитаниците на Туомас Самелвуо дръпнаха със 7:3. Ас на Маурисио Соуза - 5:7. Максим Михайлов атакува мощно от зона 2 за 8:5. Руските волейболисти поведоха с 10:5 и Ренан Дал Зото взе прекъсване. Уолъс Де Соуза сгреши в атака - 5:11 и Ренан Дал Зото го замени с резервния диагонал Алън Соуза. Единичен блок на Иван Яковлев и РОК поведе с 14:7. Ас на Алан Соуза намали разликата до 10:15. Максим Михайлов бързо отигра при следващата атака за 16:10. Йоанди Леал изпълни начален удар със скорост 121 км/час, заби ас и Бразилия намали до 13:16. Туомас Самелвуо побърза да вземе прекъсване. Рикардо Лукарели се пребори за успешна атака - 16:19. Успешна атака на Максим Михайлов от зона 2 - 21:17. Дмитрий Волков завърши дълго разиграване с атака от зона 4 по диагонала за 22:17. Руските волейболисти стигнаха до геймбол при 24:19. Олимпийските шампиони от Рио 2016 записаха 2 поредни точки и Туомас Самелвуо поиска прекъсване. Егор Клюка изведе руските волейболисти до успех във втората част с 25:21.

Ас на Лукас Сааткамп и Бразилия поведе с 2:1 в началото на третата част. Успешна така на Дмитрий Волков от зона 4 - 3:3. Максим Михайлов атакува по правата от зона 2 и 4:3 за тима на Руския олимпийски комитет. Рикардо Лукарели игра с блокадата, а Бразилия поведе с 8:6 в началото на третата част. Пайп на Йоанди Леал - 9:6 и Туомас Самелвуо взе прекъсване. Лукас Сааткамп атакува мощно през центъра за 11:8. Бразилия поведе уверено с 19:11. Рикардо Лукарели игра технично в атака от зона 4 за 20:12. Постепенно руските волейболисти успяха да намалят разликата само до 2 точки при 21:23. Ренан Дал Зото взе прекъсване за Бразилия. Иван Яковлев спря с единична блокада атака на Йоанди Леал 22:23. Нова успешна блокада на Иван Яковлев срещу атака на Уолъс Де Соуза - 23:23. Максим Михайлов игра с блокадата, за да завърши успешно атаката си за 24:23 и геймбол за тима на Руския олимпийски комитет. Йоанди Леал съумя да изравни при 24:24. Егор Клюка атакува успешно то зона №4 - 25:24. Илияс Куркаев заби блокада на Рикардо Лукарели и руските волейболисти спечелиха третата част с 26:24.

Бразилските волейболисти поведоха с 5:3 в началото на 4-ата част. възпитаниците на Туомас Самелвуо изравниха при 5:5, след като Уолъс Де Соуза атакува в аут. Мощна атака на Максим Михайлов изведе руските волейболисти напред с 8:6. "Сборная" дръпна с 15:13 Йоанди Леал възстанови равенството при 15:15. Ас на Павел Панков даде преднина от 3 точки за тима на РОК - 18:15. Ренан Дал Зото взе прекъсване за Бразилия. Последваха 3 поредни точки за "Селесао" и равенство при 18:18. Туомас Самелвуо взе прекъсване за "Сборная". Бразилия дръпна с 22:20. йоанди Леал би сервис в аут, който доведе до равенство 22:22. Уолъс Де Соуза атакува в аут и тима на Руския олимпийски комитет поведе с 23:22- Ренан Дал Зото веднага взе прекъсване за "Селесао". Максим Михайлов спря с блокада атака на Дъглас Соуза и "Сборная" стигна до мачбол при 24:22. Дъглас Соуза отигра успешно за 23:24. Туомас Самелвуо взе прекъсване за руските волейболисти. Още следващото разиграване "Сборная" стигна до точка след атака на Егор Клюка и успех в 4-ия гейм с 25:23 и в мача с 3:1 гейма.

Максим Михайлов заби 8 точки в 4-ия гейм (7 успешни атаки от 9 вдигнати топки).

Максим Михайлов заби 22 точки (2 блока, 60% ефективност в атака) за успеха на тима на Руския олимпийски комитет. Егор Клюка добави още 15 точки (1 ас, 49% ефективност в атака). Иван Яковлев се отличи с 12 точки (3 блока).

Йоанди Леал бе най-резултатен за Бразилия с 18 точки (1 ас). Лукас Сааткамп добави 13 точки (1 ас, 4 блока).