Челси показа трофея от Шампионската лига преди зрелищно равенство с Тотнъм (видео)

Челси и Тотнъм направиха 2:2 в контролен мач, игран на “Стамфорд Бридж”. Преди началото на двубоя капитанът на домакините Сесар Аспиликуета изнесе трофея от Шампионската лига и го вдигна пред около 40 000 зрители, заели места по трибуните. Стадионът на Челси беше пълен за първи път от 17 месеца насам, в които това нямаше как да се случи заради мерките, свързани с COVID-19.

Привържениците на “сините” се насладиха на почетната обиколка с купата на своите любимци, а освен това се забавляваха с отсъствието на Хари Кейн. Както е известно, звездата на Тотнъм е пред трансфер в Манчестър Сити.

Челси беше по-добрият отбор и създаде близо 20 голови положения пред вратата на Тотнъм, пазена от новото попълнение Пиерлуиджи Голини. В 16-ата минута Хаким Зиеш напредна и с много плътен удар по тревата откри резултата - 1:0. Тимо Вернер пропусна да удвои аванса на домакините, като заслуга за това има и Ерик Дайър с добрата си намеса в последния момент.

В 23-ата минута Вернер все пак вкара топката в мрежата, но голът му беше отменен заради засада, каквато всъщност нямаше. Скоро след това Антонио Рюдигер стреля над гредата с глава, а края на полувремето Голини отрази шут на Вернер.

Веднага след почивката Хюн-Мин Сон имаше възможност да изравни, но Чалоба го блокира. в 49-ата минута Кай Хавертц подаде на Маркос Алонсо, той продължи топката към Зиеш и мароканецът демонстрира прецизен удар с левия крак - 2:0. Домакините имаха и други положения, а най-чистото от тях се откри пред Вернер, но той шутира в аут.

в 56-ата минута Лукас Моура успя да намали, не без помощта на голяма доза късмет. Ударът на бразилеца рикошира в Рюдигер и заблуди Едуар Менди, който нямаше как да се намеси. Последва още един пропуск на Тимо Вернер, а Голини се справи със силен удар на тийнейджъра Фаустино Енджорин.

В средата на втората част Тотнъм организира светкавична контра след груба грешка на Маланг Сар и Стивън Бергвайн прати топката в мрежата на Челси за 2:2.

До края Челси изцяло доминираше, но Голини беше непробиваем. Италианецът блесна с няколко добри спасявания, включително след удар от няколко метра на Тами Ейбрахам.