Всички медалисти от 12-ия ден на олимпийските игри в Токио 2020

Всички медалисти от 12-ия ден на олимпийските игри в Токио 2020

Всички медалисти от 12-ия ден на олимпийските игри в Токио 2020 (общо 17 финала):

Лека атлетика, 200 метра, мъже:

1. Андре де Грас (Канада) - 19.62 секунди, национален рекорд

2. Кенет Беднарек (САЩ) - 19.68

3. Ноа Лайс (САЩ) - 19.74

Лека атлетика, 400 метра с препятствия, жени:

1. Сидни МакЛафлин (САЩ) - 51.46 секунди

2. Делайла Мухамад (САЩ) - 51.58

3. Фемке Бол (Нидерландия) - 52.03

Лека атлетика, 3000 метра стипълчейз, жени:

1. Перут Чемутай (Уганда) - 9:01.45 минути

2. Кортни Фрерикс (САЩ) - 9:04.79

3. Хивин Джепкемой (Кения) - 9:05.39

Лека атлетика, 800 метра, мъже:

1. Еманюел Корир (Кения) - 1:45.06 минута

2. Фъргюсън Черуйот Ротич (Кения) - 1:45.23

3. Патрик Добек (Полша) - 1:45.39

Лека атлетика, чук, мъже:

1. Войчех Новицки (Полша) - 82.52 метра

2. Елвинд Хенриксен (Норвегия) - 81.58

3. Павел Файдек (Полша) - 81.53

Плуване в открити води, 10 километра, жени:

1. Ана Марсела Куня (Бразилия) - 1:59.30.8 час

2. Шарон ван Рувендаал (Нидерландия) - 1:59.31.7

3. Карина Лий (Австралия) - 1:59.32.5

Артистично плуване, дуети:

1. Светлана Колесниченко/Светлана Ромашина (Русия) - 195.9079 точки

2. Хуан Сюечън и Сун Вънян (Китай) - 192.4499

3. Марта Федина/Анастасия Савчук (Украйна) - 189.4620

Скейтборд парк, жени:

1. Сакура Йосодзуми (Япония) - 60.09 точки

2. Кокона Хираки (Япония) - 59.04

3. Скай Браун (Великобритания) - 56.47

Колоездене на писта, отборно преследване, мъже:

1. Италия (Филипо Гана, Симоне Консони, Джонатан Милан и Франческо Ламон)

2. Дания (Ласе Норман Хансен, Никлас Ларсен, Фредерик Мадсен и Расмус Педерсен)

3. Австралия (Келанд О'Брайън, Сам Уелсфорд, Лей Хауърд, Лукас Плап, Алекзандър Портър)

Бокс, категория до 81 кг, мъже:

1. Арлен Лопес (Куба)

2. Бен Уитакър (Великобритания)

3. Лорен Берто Алфонс Домингес (Азербайджан) и Имам Хатаев (Русия)

Ветроходство, клас 470, мъже:

1. Матю Белчър и Уил Райън (Австралия) - 23 наказателни точки

2. Антон Далберг и Фредрик Бергстрьом (Швеция) - 45

3. Жорди Ксамар и Николас Родригес Гарсия-Пас (Испания) - 55

Ветроходство, клас 470, жени:

1. Хана Майлс и Ейлид Макинтайър (Великобритания) - 38 наказателни точки

2. Агниешка Скжипулец и Йоланда Огар (Полша) - 54

3. Камий Лекоантр и Алоиз Реторнац (Франция) - 54

Борба, 67 кг класически стил:

1. Мохамад Реза Герай (Иран)

2. Парвиз Насибов (Украйна)

3. Мохамед Елсайед (Египет) и Франк Щеблер (Германия)

Борба, 87 кг класически стил:

1. Жан Беленюк (Украйна)

2. Виктор Лоринц (Унгария)

3. Зураби Датунашвили (Сърбия) и Денис Кудла (Германия)

Борба, 62 кг жени:

1. Юкако Кауай (Япония)

2. Айсулу Тинибекова (Киргизстан)

3. ТАЙБЕ ЮСЕИН (БЪЛГАРИЯ) и Ирина Коляденко (Украйна)

Вдигане на тежести, категория над 109 кг, мъже:

1. Лаша Талахадзе (Грузия) - 488 кг двубой (223 кг в изхвърлянето и 265 кг в изтласкването) - три световни рекорда

2. Али Давуди (Иран) - 441 кг двубой (200 кг и 241 кг)

3. Ман Асаад (Сирия) - 424 кг двубой (190 кг и 234 кг)

Конен спорт, прескачане на препятствия, индивидуално:

1. Бен Меър (Великобритания) с кон Експожън - 0 наказателни точки, 37,85 секунди

2. Педер Фредриксон (Швеция) с кон Ол Ин - 0 наказателни точки, 38,02 секунди

3. Майкел ван дер Флойтен (Нидерландия) с кон Бовил Зет - 0 наказателни точки, 38,90

Снимки: БОК, Костадин Андонов, Start-Photo

Още от Токио 2020

Виж всички