Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Алисън Филикс и шампионката от Рио Милър-Уибо се класираха за олимпийския финал на 400 метра

Американската лекоатлетка Алисън Филикс се класира за финала в бягането на 400 метра на Олимпийските игри в Токио заедно с шампионката от Рио 2016 Шони Милър-Уибо от Бахамските острови. Състезавайки се на своята шеста Олимпиада ветеранката Алисън Феликс завърши 2-а в своята полуфинална серия с 49.89 секунди, следвайки победителката Стефани Ан Макферсън от Ямайка, която постигна време от 49.34 секунди.

Милър-Уибо спечели своята полуфинална серия с 49.60 секунди, след като остана 8-а на 200 метра. И осемте финалистки на 400 метра обаче отиват в битката за титла и медали с резултати от под 50 секунди в полуфиналите си.

Световната шампионка Салва Ейд Насер не е в Токио на Игрите, тъй като изтърпява наказание заради няколко пропуснати допинг теста. Филикс може да стане и най-успешната атлетка с най-много награди тук. 35-годишната състезателка се надява да прибави към трофеите си още, след като досега е спечелила шест златни медала, три сребърни, отделно и на 400 метра и на щафетата 4 по 400.

Най-добро време преди финала даде ямайката Стефани Ан МакФерсън, която постигна личен рекорд от 49.34 секунди. Мерилейди Паулино от Доминиканската република, която завърши с национален рекорд от 49.38 секунди, постигна втория най-силен резултат. Втората от тази серия, която продължава на финала, е Кандис Маклауд от Ямайка с 49.51.