Руският олимпийски комитет и Норвегия са на полуфинал в женския хандбал

Олимпийските шампионки от Руския олимпийски комитет и европейските шампионки от Норвегия са първите два отбора, които се класираха за полуфиналите на Игрите в Токио в женския хандбален турнир.

В ранния мач от програмата рускините се наложиха с 32:26 над Черна гора. Рускините вкараха първите четири гола в мача и освен на полувремето, когато разликата падна до само две попадения, те не дадоха шанс на черногорките да се приближат по-близо.

Анна Вяхирева бе най-резултатна за руския отбор с 8 гола, а Полина Кузнецова прибави още пет. За Черна гора изключителен мач изигра Йованка Радичевич, която вкара 10 гола с 13 удара, а още 8 попадения прибави Дурдина Яукович, но твърде скъсената ротация на черногорките не им позволи да се борят за нещо повече.

В другия четвъртфинал, завършил досега, олимпийският шампион от Пекин и Лондон Норвегия надигра с 26:22 Унгария.

Унгарките водеха с 19:17 в средата на второто полувреме, но голямата класа на норвежките, които са единственият непобеден отбор до момента, натежа в края на двубоя и те успяха да го измъкнат, за да си осигурят място в топ 4 за осми път в последните девет Олимпиади.

Кари Братсет Дале бе над всички за Норвегия със 7 гола, а 4 прибави Хени Райстад. За Унгария Сандра Солоши-Зачик вкара 5 попадения.

В полуфиналите Норвегия ще играе с Руския олимпийски комитет. По-късно днес са другите два четвъртфинала между Франция и Нидерландия и Швеция и Република Корея.