Нидерландия на пети олимпийски финал в хокея на трева при жените

Нидерландия ще играе за пети пореден път на финала на олимпийския турнир по хокей на трева за жени след разгромна победа с 5:1 над Великобритания на полуфиналите.

По този начин холандките взеха сладък реванш за загубата си от същия съперник на финала на Игрите в Рио де Жанейро преди пет години.

Фелис Алберс даде преднина на Нидерландия в 19-ата минута на мача след подаване на Лориен Лойринк, а секунди по-късно Марлус Кеетелс покачи на 2:0 с мощен удар.

Малко след началото на второто полувреме Мария Версхоор покачи на 3:0, а за 4:0 се разписа отново Алберс.

Олимпийските шампионки от Великобритания върнаха един гол чрез Жизел Ансли, но Фредерик Матла сложи точка на спора с пети гол за Нидерландия.

Във финала "лалетата" ще играят с победителя от мача между Аржентина и Индия, който е по-късно днес.