Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Солидна победа за Евелина Николова при олимпийския дебют в Токио 2020

Евелина Николова започна с победа при дебюта си на Олимпийските игри в Токио 2020, като се класира за четвъртфиналите в турнира по борба при жените в категория до 57 кг след 3:0 над полякинята Йовита Мария Вжесиен. Следващата съперница на българката ще бъде Анастасия Ничита от Молдова.

Тайбе Юсеин ще се бори срещу рускиня за медал в Токио 2020

Полякинята си позволи малко по-груба игра в първата минута с две дърпания на косата на Николова, за което получи устна забележка. Впоследствие пък заради пасивност ѝ бяха начислени 30 секунди, след които при неуспешна атака щеше да бъде присъдена точка за Евелина. Това стана факт и при 3:56 минути до края на частта българката поведе с 1:0.

Георги Вангелов започна с убедителна победа в Токио 2020

Ева направи успешен захват и мина зад гърба на опонентката си за още 2 точки, след което пък Вжесиен отново беше предупредена за дърпане на косата. Българката се справи с бърза атака към десния ѝ крак на старта на втората част и успя да изчака двете да бъдат изправени в стойка поради пасивност на Вжесиен.

Упражнението се повтори при 2 минути преди края, като Николова впоследствие не получи дори точка за избутване на съперницата си извън очертанията. Нашата състезателка продължаваше да демонстрира добра защита и не позволи нито една точка за полякинята.