Австралия съсипа Аржентина и оформи полуфинален сблъсък със САЩ

Австралия е последният полуфиналист в баскетболния турнир на Олимпийските игри в Токио. Баскетболистите на Брайън Гооржиан изнесоха истинска лекция на Аржентина и постигнаха категорчна победа с 97:59 (18:22, 21:11, 21:15, 37:11) в последния полуфинал в “Сайтама Супер Арена”.

Съперник на “кенгурутата” във фазата преди финала ще бъде абсолютният фаворит за 16-ото си поредно злато САЩ, докато другата двойка противопоставя отборите на Франция и Словения. Мачовете са в четвъртък, като САЩ и Австралия започват от 7:15 часа българско време, докато Франция и Словения се изправят от 14:00 часа.

Всички играчи в австралийската селекция, които получиха минути в срещата, се разписаха. Пати Милс наниза 18 точки, по 12 добавиха Матийс Тайбъл и Джок Ландейл, с 11и 7 асистенции остана Джо Ингълс, а Ник Кей вкара 10 точки и взе 10 борби.

Само двама баскетболисти на Аржентина записаха двуцифрен точков актив. Николас Лапровитола реализира 16 точки, докато Габриел Дек вкара 12 и взе 10 борби. Последен мач с националната фланелка изигра легендата Луис Скола, който вкара 7 точки в двубоя, като бе изпратен с аплодисмени от абсолютно всички играчи и щабове на двата лагера.