Жалко! Тайбе Юсеин загуби полуфиналната среща, но ще се бори за бронз в Токио

Световната шампионка от Будапеща 2018 и двукратна европейска шампионка Тайбе Юсеин загуби полуфиналната среща на Олимпийските игри в Токио 2020 от Юкако Тауай (Япония) с 2:3.

Двубоят беше повторение на мача за титлата на Световното първенство в Будапеща през 2018 година, когато Юсеин триумфира с 6:2 точки, но този път японката взе реванш и спечели.

Българката поведе с 2:0, но малко преди края на първата част допусна съперничката да изравни. Минута преди края японката получи още една точка за пасивност и задържа предимството си до края.

Така Юсеин ще се бори за бронза утре срещу победителката от схватката между Любов Овчарова (Руски олимпийски комитет) и Хена Йохансон (Швеция).

Юкако Тауай от Япония на финала ще се изправи срещу световната шампионка от 2019 година Айсулу Тинибекова от Киргизстан.

Снимки: Костадин Андонов - Start-Photo