Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Белгия ще спори за титлата в олимпийския турнир по хокей на трева при мъжете

Световният шампион по хокей на трева Белгия си гарантира участие на олимпийския финал в Токио, след като победи Индия с 5:2. Белгийците ще спорят за олимпийското злато при мъжете с победителя от втория полуфинал, който по-късно днес противопоставя Австралия и Германия. Който загуби от тези два отбора пък ще излезе срещу Индия в мача за бронза.

Белгийците се нуждаеха от по-малко от две минути, за да открият резултата. Разписа се защитникът Лоик Льопаерт, който получи топката от наказателен корнер и я прати в мрежата. Осемкратните олимпийски шампиони от Индия, които за последен път са вдигали купата на Игрите през 1980-а година в Москва, изравниха резултутата и след това направиха пълен обрат за много кратко време, още преди края на първата четвърт.

В 11-ата минута Харманпреет Сингх изравни, а след още две нападателят Мандийп Сингх, друг от общо 9-те човека в отбора с фамилията Сингх, обърна мача до 2:1. Но белгийците изравниха почти веднага след началото на втората четвърт, когато се разписа Александер Хендрикс, който е и голмйстор на турнира до момента. До края на втората и в цялата трета част нови попадения не паднаха.

В последната четвърт обаче белгийците се развихриха и Хендрикс добави нови два гола, а накрая и ветеранът Джон-Джон Доминик Домен оформи крайния резултат- 5:2 за Белгия.

Оставаха 11 минути до края на мача, когато Хендрикс отново оправда репутацията си на чудесен играч, разписвайки се отново след изпълнение на наказателен корнер. Играейки с бинтова превръзка на главата за да защити стара рана около окото, Хендрикс оформи хеттрика си четири минути по-късно, след като вкара от дузпа.

С днешния си хеттрик Александер Хендрикс има вече 14 попадения на турнира, повече от всеки друг играч на Олимпиада след Хуан Амат, който вкарва 16 за Испания в Москва'80.

"Смятам, че контролирахме мача, доминирахме в големи периоди. Радващото е, че отборът не играе на приливи и отличи, а демонстрира постоянство. Чакаме финала и ще видим там какво ще стане, заяви старши треньорът на Белгия Шейн Маклауд след мача.