Испания продължава към четвъртфиналите в Токио без загуба, Сърбия оцеля

Носителят на сребърни медали от последните Олимпийски игри в Рио де Жанейро Испания постигна трета поредна победа в група "А" и продължава към елиминациите на женския баскетболен турнир в Токио. Испанките се наложиха със 76:66 (23:13, 17:21, 20:13, 16:19) над Канада.

Иберийките започнаха по-добре мача и след първата четвърт поведоха с 23:13. До почивката Канада успя да съкрати пасива си и първото полувреме приключи при 40:34. "Ла Фурия" почна много силно след паузата и до края на мача поддържаше прилична разлика. В крайна сметка спечели със 76:66.

Асту Ндур изигра страхотен мач за Испания с 20 точки, 11 борби и 1 асистенция, а Кристина Увина завърши с 15 пункта, 7 асистенции и 2 борби. За Канада Кия Нърс реализира 14 точки.

В другия мач от групата Сърбия постигна изключително труден успех над Република Корея с 65:61 (17:10, 15:14, 18:20, 15:17). Европейските шампионки по този начин си гарантираха второто място в груптаа и се класираха за четвъртфиналите.

Република Корея отпада, след като приключва състезанието с три поражения. Александра Цървендакич бе най-резултатна за победителките с 15 точки, 4 асистенции и 7 борби.

Снимки: Gettyimages