Олимпийските шампиони от Бразилия излъгаха Франция в 5-геймов трилър 🏐

Олимпийските шампиони от Бразилия излъгаха Франция в 5-геймов трилър, който се игра в последния 5-и кръг в предварителна Група В на олимпийски турнир в Токио.

Възпитаниците на Ренан Дал Зото им бяха необходими 2,38 часа игра, за да се справят с „петлите“ с драматичното 3:2 (25:22, 37:39, 25:17, 21:25, 20:18) в „Ариаки Арена“.

Особено оспорвани бяха втората и 5-ата част на двубоя. Във втората „петлите“ стигнаха до успех с 39:37 след 39 минути игра.

Разшавващият тайбрек се игра до 20:18 в полза на „Селесао“ и продължи цели 27 минути.

Диагоналът Уолъс Де Соуза заби 23 точки (1 ас, 2 блока, 51% ефективност в атака), а Рикардо Лукарели добави 21 точки (1 ас) за успеха на Бразилия. Йоади Леал се отличи с 20 точки (2 блока, 52% ефективност в атака), а Лукас Сааткамп се развихри с 19 точки (7 блока).

Звездата на Франция Ървин Нгапет стана най-резултатен в двубоя с 29 точки (1 ас, 2 блока, 49% ефективност в атака), а диагоналът Жан Петри добави още (1 блок, 60% ефективност в атака).

Тревор Клевено се отличи с 16 точки (1 блок, 46% ефективност в атака).

Така Бразилия записа 4-а победа в Група В и остана на второ място в крайното класиране на предварителна Група В.

Франция допусна 3-о поражение, но продължава на 1/4-финал, където най-вероятно ще срещнат световните шампиони от Полша.

Бразилия финишира на втора място в групата и ще чака жребия в края на деня измежду вторите и третите отбори в двете групи.

БРАЗИЛИЯ – ФРАНЦИЯ 3:2 (25:22, 37:39, 25:17, 21:25, 20:18)

БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 3, Уолъс Де Соуза 23, Йоанди Леал 20, Рикардо Лукарели 21, Лукас Сааткамп 19, Маурисио Соуза 7 – Талес Хос-либеро (Маурисио Боржеш, Фернандо Крелинг, Дъглас Соуза 2, Алан Соуза, Исак Сонтос 2)

Старши треньор: РЕНАН ДАЛ ЗОТО

ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти, Жан Патри 22, Ървин Нгапет 29, Тревор Келено 16, Бертелеми Шинениези 8, Никола Льо Гоф 9 – Женя Гребенников-илиберо (Кевин Тили 1, Антоан Бризар 1, Стефан Бойер 3, Дарил Бюлтор, Ясин Луати 1)

Старши треньор: ЛОРАН ТИЛИ.