Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Атлетико се поздрави с първа победа в контролите

Атлетико Мадрид постигна първа победа в предсезонните си контроли и надделя с 2:1 над Волфсбург в Германия. В предните си две проверки момчетата на Диего Симеоне записаха равенство с Нумансия и загуба от РБ Залцбург. Аржентинският наставник на дюшекчиите бе заложил на схема с трима бранители, но отново трябваше да се справя без голяма част от основните си футболисти, които след ангажиментите с националните си тимове не са готови да запишат повече минути. Все пак голяма част от основните футболисти се появиха на терена през втората част, когато и Атлетико отбеляза двете си попадения.

Резултата бе открит от нидерландският национал Ваут Вергхорст, който засече отлично центриране в 39-ата минута и преодоля вратаря Ян Облак за 1:0 за германския тим. Играчите на Атлетико постигнаха пълен обрат до 2:1 едва през втората част с голове на Борха Гарсес в 69-ата и Рикард Санчес в 85-ата минута. Мадридчани имат да изиграят още две контроли през следващата седмица с Кадис и Фейенорд.