САЩ и Япония с нови победи в олимпийския турнир по бейзбол

Националният отбор на САЩ победи с 4:2 олимпийския шампион от Пекин 2008 Република Корея в последния си мач от група "В" на турнира по бейзбол. По този начин американците си осигуриха допълнителен ден почивка преди втория кръг на плейофите.

Директно за тази фаза се класира и отборът на Япония, след като домакините на Олимпиадата надиграха с 4:2 Мексико в група "А". За Япония това бе втора победа в турнира.

Останалите четири тима - Република Корея, Израел, Доминиканската република и Мексико, че играят в първия плейофен кръг, който е в неделя. Втората фаза на бейзболния турнир ще се играе с двойна елиминация.

Американците спечелиха мача си с последния олимпийския шампион в четвъртия и петък ининг, когато първо Трисън Касас направи двоен хоумрън, а след това шортстопът Ник Алън с неговия соло шот и три сингъла доведе резултата до 4:1. В деветия ининг Баеко Кан оформи крайното 2:4.

В ранния мач от днешната програма Япония се справи със 7:4 с Мексико. Мексиканците първи се записаха на електронното табло, но Япония отговори с пет точки в рамките на следващите три ининга, които доведоха резултата до 5:2. До края двата отбора си разменаха по още два ръна за финалния резултат от 4:7.

Такуя Кай и Хаято Сакамото записаха по две точки за японския отбор, а за Мекско търд бейсърът Исаак Родригес постигна същия резултат.