Нова Зеландия спечели титлата на ръгби-7 за жени

Нова Зеландия победи Франция с 26:12 (19:5) и спечели златото на Олимпийския турнир по ръгби-7 за жени, а Фиджи завърши на третото място.

Нова Зеландия тръгна с трай на Михаела Блайд в 60-ата секунда и новите олимпийски шампионки не загубиха инициативата до края. Стейси Флюлър и Гейл Бротън добавиха по още един, а Тайла Нейтън-Уонг записа четвъртия и вкара 3/4 удара за 11 точки, с които бе най-резултатна в мача за златото.

За французойките по един трай записаха Ан-Сесил Чофани и Каролин Дрюен.

Отборът на Фиджи, който детронира Австралия на четвъртфиналите и загуби следващия си мач срещу Нова Зеландия с продължение, пък спечели бронзовия медал, след като се наложи с 21:12 (14:5) срещу Великобритания. Алоуеси Накотхи завърши с десет точки, Реапи Улунсау добави един трай и Виняна Риуай вкара 3/3 добавки за победата.

Капитанката на британките Меган Джоунс отбеляза два пъти в ендзоната на Нова Зеландия и Наташа Хънт реализира едната добавка за две точки.