Хебър и Лудогорец излизат в протоколен реванш от полуфиналите за Купата в Пазарджик - на живо със съставите

Фиджи детронира Австралия на турнира по Ръгби-7 на Игрите в Токио

Фиджи детронира олимпийския шампион Австралия след победа с 14:12 (14:5) в мач от четвъртфиналите на турнира по Ръгби-7 при дамите на Игрите в Токио.

Схемата обаче не става много по-лесна за отбора на Фиджи, който на полуфиналите ще срещне вицешампиона от Рио - Нова Зеландия.

Фиджи отбеляза два пъти трай през първото полувреме чрез Алоуеси Накотхи и Ана Мария Наймаси, а Виняна Риуай вкара и двете добавки за по две точки. Фейт Нейтън влезе в ендзоната на Фиджи през първата част и Шарлът Каслик го направи през втората, но капитанката Шарни Уилямс пропусна първия опит за две точки и това се оказа разликата между двата отбора в мача. Тия Хиндс вкара след трай през втората част.

Далеч по-безпроблемен бе четвъртфиналът на новозеландките, които разгромиха представителките на Руския олимпийски комитет с 36:0. Вицешампионките от Рио отбелязаха четири пъти трай през първата част и добавиха още три през втората, а най-резултатна за тях бе Порша Уудман с десет точки. По един трай добавиха Михаела Блайд, Гейл Брофтън, Руби Туй и Тереза Фитцпатрик.

На другия полуфинал ще играят Великобритания и Франция. Бронзовите медалистки от преди пет години – Канада пък не прескочиха групите.

Снимки: Gettyimages