ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Нина Рангелова: Моля ви, станете в 4:30 часа утре сутринта и дайте цялата си положителна енергия на Йосиф!

Бившата национална състезателка на България по плуване Нина Рангелова-Садаускас призова спортните фенове у нас да подкрепят Йосиф Миладинов в утрешния финал на 100 метра бътерфлай на Олимпийските игри в Токио.

Браво, Йосиф Миладинов! България с олимпийски финал в плуването след 33 години

18-годишният пловдивчанин се класира за битката за медалите, след като на полуфиналите тази сутрин даде четвърто време. Миладинов завърши втори в първия полуфишнал с 51.06 секунди, победен единствено от олимпийския първенец на 200 метра бътерлай и европейски шампион от Будапеща 2021 Крищоф Милак, който спечели с 50.31 секунди. Най-бърз преди финала беше световният рекордьор Каелъб Дресел (САЩ) с нов олимпийски рекорд от 49.71 секунди. Преди Миладинов е още швейцарецът Ное Понти с 50.76 секунди.

Кристиян Минковски: Надявам се утре Йосиф да направи едно перфектно плуване

“Този олимпийски отбор по плуване, дами и господа, пише история в момента. Моля ви, станете в 4:30 часа утре сутринта и дайте цялата си положителна енергия на Йосиф! Нека всички заедно го подкрепим и дадем сили да се пребори! ТОЙ МОЖЕ!”, написа Нина Рангелова във Фейсбук.