Австралия спечели дербито срещу Нова Зеландия при жените в хокея на трева в Токио

Австралия спечели дербито срещу Нова Зеландия в олимпийския турнир по хокей на трева при жените, а с 12 точки оглави група В и си гарантира участие в следващата фаза. Аржентина пък победи домакините от Япония с 2:1 и се откъсна на 2-ото място в класирането с 9, с три пред Нова Зеландия. Испанките изместиха Китай от 4-ото място, след като спечелиха с 2:0 в директния двубой.

В единствената среща от група А Нидерландия надви Великобритания с 1:0 и също с 12 точки без загуба е начело в класирането, както и вече е на четвъртфинал. За олимпийските шампионки от Рио 2016 Великобритания това е второ поражение от началото на турнира. Фредерике Матла отбеляза единственото попадение в 15-ата минута на срещата.

Kапитанката Емили Чалкър вкара единственото попадение за Австралия в третата част на мача. Австралийките са трикратни олимпийски шампионки от 1988-а, от 1996-а и от Сидни 2000.

Аржентина прекърши домакините от Япония с 2:1, след като поведе с гол на Агустина Горцелани в 10-ата минута. Канон Мори изравни в 19-ата минута на втората четвърт, но Мария Хосе Гранато донесе успеха на Аржентина в третата част.

Испанките дръпнаха с ранен гол от наказателен корнер на Перес Лагунас в 3-ата минута, а в 18-ата Бонастре Переметау удвои преднината на своите. В последните две части испанките показаха зрялост и не позволиха на домакините да изстрелят повече от два удара във вратата.