Австралия започна с две убедителни победи участието си в турнира по ръгби-7

Олимпийските шампионки от Австралия започнаха с две убедителни победи участието си на турнира по ръгби-7 за жени.

В първия си мач от група "С" Австралия разгроми с 48:0 Япония след хеттрик от есета на Емма Тонегато. По два пъти до крайната зона на японките стигнаха и Деми Хейс и тийнейджърката Мадисън Леви.

Във втория си мач за деня австралийките победиха с 26:10 Китай. Изненадващо китайките първи постигнаха есе чрез Ян Фейфей, но австралийките успяха да обърнат до 12:5 още до почивката.

С две победи в групата досега е и тимът на САЩ.

Другият голям фаворит в турнира и олимпийски вицешампион Нова Зеландия също тръгна с две победи. В група "А" новозаландките спечелиха с 29:7 срещу Кения, след което победиха с 26:21 Великобритания.

Мачът между Нова Зеландия и Великобритания бе най-интересният за деня, като още до 5-ата минута британките поведоха с 21:0 в резултата.

Нова Зеландия обаче успя да направи паметен обрат, като през второто полувреме реализира 14 безответни точки. Михаела Блайд направи три есета за Нова Зеландия за общо 15 точки, а останалите 11 в сметката на тима регистрира Тайла Нейтън-Уонг.

В група "В" Франция също стартира ударно. Французойките записаха труден успех с 12:5 над Фиджи, след което се наложиха с 40:5 над Бразилия.

В петък са последните мачове от групите и четвъртфиналите, а турнирът по ръгби-7 при жените приключва в събота с полуфиналите и финала.