Испания укроти европейските шампионки от Сърбия

Носителят на сребърни медали от последните Олимпийски игри в Рио де Жанейро Испания постигна втора поредна победа в група "А" на женския баскетболен турнир в Токио. Испанките се наложиха с 85:70 (19:20, 22:24, 18:14, 26:12) над европейския шампион Сърбия.

Сърбия продължи да води в резултата почти до края на третата четвърт, когато Испания успя да обърне със серия от 14:3 точки. Това изглежда пречупи европейските шампионки и в последните 10 минути на мача те бяха в ролята на спаринг партньор, което позволи на съперничките им да запишат успех с 15 точки разлика.

Алба Торенс изигра страхотен мач за Испания с 25 точки. Още 20 вкара Асту Ндур, а със 17 завърши Майте Касорла.

За Сърбия Йелена Брукс реализира 16 точки, докато 15 вкара Ивон Андерсън.

В другия мач от групата Канада постигна убедителен успех със 74:53 (16:15, 17:13, 16:11, 25:14) над Република Корея. За канадките това бе първи успех в Токио, като те спечелиха всяка една от четирите части на мача.

Бриджет Карлтън бе най-резултатна за Канада с 18 точки, а Натали Ачонва вкара 14.

За Република Корея Парк Джи Су завърши с 15 точки.

В петък са мачовете от другите две групи на баскетболния турнир при жените.

Снимки: Gettyimages