Руските баскетболисти поднесоха най-голямата изненада в турнира 3х3 и се класираха за финала в Токио

Отборът на Руския олимпийски комитет поднесе най-голямата изненада в олимпийския турнир по баскетбол 3х3, след като в полуфиналите победи Сърбия с 21:10.

Сърбите, които са четирикратен световен шампион и №1 в световната ранглиста, преминаха груповата фаза със 7 победи от 7 мача, като в последния си от тях във вторник надиграха именно руснаците с 21:10.

Днес обаче Руският олимпийския комитет показа напълно различно лице, взе аванс от самото начало на срещата и не изпусна контрола върху мача в нито един момент.

Александър Зуев бе над всички за руснаците с 11 точки, а гигантът Иля Карпенков добави още 5 точки и 6 борби.

За Сърбия на ниво бе единствено звездата на тима Душан Домович Булут с 5 точки, но той не получи никаква подкрепа от съотборниците си.

Във финала Руският олимпийски комитет ще играе с победителя от втория полуфинал между Белгия и Латвия.

При жените фаворитът САЩ се класира за финала след измъчен успех с 18:16 над Франция.

Американките водеха с 12:8 в резултата малко повече от 4 минути преди края, но с кош на Летития Гуапо Франция изравни за 16:16 при само 1:07 минути до края.

Алиша Грей и Кейси Плъм обаче спасиха положението за американките с два коша в последните 35 секунди. Двете бяха и най-резултатни за победителките с по 6 точки, докато за Франция Ана Мария Филип реализира 8 точки.

Във финала САЩ ще играе с победителя от мача между Руския олимпийски комитет и Китай.