Австралия удари шампиона Аржентина в олимпийския турнир по хокей на трева

Националният отбор на Австралия по хокей на трева продължава с отлично си представяне на Олимпийските игри в Токио и още след третия кръг на груповата фаза си осигури класиране за четвъртфиналите.

Австралийците постигнаха трета поредна в турнира, като днес се наложиха с 5:2 над актуалния олимпийски шампион Аржентина.

Аржентинците започнаха по-добре мача и откриха резултат още в четвъртата минута чрез Хосе Толини, но до края на първото полувреме олимпийските шампиони от Атина отговориха с четири безответни гола. Два от тях бяха дело на Блейк Гоувърс, а Том Уикъм и Лахлан Шарп доведоха резултата до 4:1 след 30 минути игра.

Австралия стигна и до пети гол в 39-ата минута чрез Джей Ти Хейуърд, а в самия край на двубоя Майко Касея Шут вкара втори гол за Аржентина, с който оформи крайния резултат.

В класирането в група "А" Австралия води с 9 точки, докато Аржентина е четвърто място с 4.

На второ място в групата излезе тимът на Индия, който се отърси от поражението с 1:7 от австралийците в предишната си среща и надигра аутсайдера Испания с 3:0.

Рупиндер Пал Сингх бе героят за Индия с два гола в мача, а още един вкара Симранджет Сингх.

В другия мач от групата Япония и Нова Зеландия приключиха при 2:2.

В група "В" Белгия разгроми с 9:4 Република Южна Африка и също като Австралия се класира за четвъртфиналите. За белгийците, финалисти от Игрите в Рио де Жанейро преди 5 години, това бе трети пореден успех.

Александър Роби Хендрикс се отчете с хеттрик за победителите, а още два гола добави Джон-Джон Доминик Домен, а белгийците вкараха 9 гола с едва 14 точни удара.

За южноафриканците Абдуд Касием вкара два гола.

Великобритания допусна първа загуба в Токио, след като отстъпи с 1:5 на Германия. Флориан Фукс бе над всички за германците с 3 гола в мача, а другите два вкараха Ян Кристоф Рур и Юстус Вийганд. За британците, които още в деветата минута се записаха на електронното табло, Филип Роупър вкара единствения гол.

В последния мач за деня Нидерландия постигна труден успех с 4:2 над аутсайдера Канада. Успехът изкачи "лалетата" на трето място в класирането с 6 точки, колкото имат и вторият Германия и четвъртият Великобритания. Трите почти сигурно ще се присъединят към Белгия в четвъртфиналите на турнира, които са на 1 август.