Китай и Франция се класираха на полуфиналите в баскетбола 3x3

Женските отбори на Китай и Франция се класираха за полуфиналите на баскетбол 3х3 на Олимпийските игри в Токио и запазват шансовете си за медали.

В първия четвъртфинал Китай се наложи над Италия с 19:13. За победителките 11 точки заби Лили Ванг, като тя се отличи с 6 успешни опита за стрелба от 7 опита за една точка и с 2 от 2 за 2 точки. На полуфинала азиатките ще се изправят срещу тима на Руския олимпийски комитет, като мачът е утре по обяд.

В другия четвъртфинал Франция спечели срещу Япония с 16:14 в много по-драматичен двубой. На моменти преднината на французойките бе по 5-6 точки, но Япония се върна в края и в последните секунди резултатът бе 15:14 за европейките. Тогава обаче азиатките направиха пропуск в атака, а Мари-Ев Паже вкара един от двата наказателни удара стотни преди края и осигури успеха на тима си. Франция ще играе срещу отбора на САЩ в спора за място на финала.

Снимки: Gettyimages