Сестри Стоеви: Гадно е, когато си разочаровал много хора

Габриела и Стефани Стоеви изразиха съжалението си от пропуснатия “златен шанс” да се класират на четвъртфиналите на Олимпийските игри в Токио 2020. Българките записаха победа в последния си мач от груповата фаза срещу тандема на Тайланд с 2:1 гейма, но отпадат преди елиминациите заради предишните си две поражения.

Сестри Стоеви завършиха с победа участието си в Токио 2020

“Щастливи сме, че спечелихме мача. Беше важно за нас, защото не започнахме добре в груповата фаза. Разочаровани сме, защото реално бяхме на две точки от четвъртфиналите, което беше и нашата цел.

8 Сестри Стоеви записаха победа в последния си мач на Токио 2020

Доволни сме от победата и от игрите в последните дни. Само че сме много разочаровани от отпадането, защото когато сме си поставили цел, не обичаме да не я постигаме. Много е гадно, че разочаровахме много фенове в България и по цял свят.

Има върху какво да работим, в добра форма сме, много напреднахме от последната Олимпиада в Рио. Вижда се, че сме равностойни на азиатските състезателки. При нас всичко е в главата, но понякога нещата опират и до умората.

Изпуснахме златен шанс за четвъртфинал, но това ще ни стимулира за следващите състезания - световно първенство и следващата олимпиада, до която остават три години.

На последните световни първенства също отпадаме на осминафинали и сме амбицирани да подобрим резултатите”, казаха сестри Стоеви пред БНТ.