Сестри Стоеви завършиха с победа участието си в Токио 2020

Двукратните европейски шампионки на двойки и номер 12 в световната ранглиста Стефани и Габриела Стоеви завършиха с победа участието си в груповата фаза на Олимпийските игри в Токио 2020. Сестрите се наложиха с 2:1 гейма (21:11, 16:21, 21:17) над тайландския тандем Равинда Пражонглай/Йонгколфан Кититаракул.

8 Сестри Стоеви записаха победа в последния си мач на Токио 2020

Така българките приключват с победа кампанията си в японската столица, като загубиха предишните си два мача. Жребият не бе много благосклонен към тях, защото ги събра с номер 3, номер 5 и номер 8 в ранглистата.

За Стоеви това е второ участие на Олимпийски игри, след като в Рио преди 5 години също записаха една победа и две поражения и не преминаха към елиминациите.

Първият гейм се разви много добре за сестрите, които дадоха само 11 точки на съперничките си.

Стоеви имаха добър тактически план да играят по-пасивно и да пращат перото в задната част на полето, като тайландките правеха и много грешки в атаките си.

Сервисите на българките също бяха насочвани с дължина, към което опонентките се настроиха в началото на втория гейм.

За сметка на това пък нашите момичета не можеха да отговорят на агресията и трябваше да залагат на защитен стил, но вече принудително.

До десетата точка във втория гейм резултата вървеше точка за точка, но постепенно тайландките натрупаха аванс от 3-4 пункта. Той се увеличи към края при 12:18, но все пак Стоеви успяха да намалят на 16:19. В крайна сметка геймът завърши в полза на азиатките с 16:21.

Полетата отново се размениха и този път българките бяха от “бързата страна”, където и въздушният поток в залата им осигуряваше предимство по отношение на скоростта. Те водеха със 7:4, но се отпуснаха и в следващите седем разигравания спечелиха само една точка, като записаха няколко аута. Играта бе най-равностойна именно в третия гейм, където резултатът се движеше наравно до заключителните мигове. Атаките на българките продължаваха да им носят позитиви и те стигнаха до три мачбола, като те се възползваха още от първия.

Сестри Стоеви: Гадно е, когато си разочаровал много хора