БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Италия даде само гейм на Турция в Токио🏐

Националният волейболен отбор на Италия записа втора поредна победа в женския турнир на Олимпиадата в Токио 2020. "Скуадра адзура" даде само гейм и удари Турция с 3:1 (25:22, 23:25, 25:20, 25:15) във втората си среща от Група В на турнира, игран днес в зала "Ариаке Арена".

Така воденият от Давиде Мацанти тим е на второ място във временното класиране в група с 2 победи от 2 мача и 6 точки, с колкото е и САЩ начело, но с по-добри показатели. Туркините пък са трети с 1 победа, 1 загуба и 3 точки. В следващия кръг мачове Италия ще играе с Аржентина, която е без победа до момента, докато Турция ще спори със САЩ. Двубоите са в четвъртък (29 юли) от 03,00 и 15,45 часа българско време.

Страхотен мач за Италия изигра звездата Паола Егону, която бе над всички с фантастичните 29 точки (2 блока, 1 ас и 48% ефективност в атака) за победата. Опитната Катерина Босети добави още 13 точки (2 блока, 2 аса, 60% ефективност в атака и 75% позитивно посрещане) за успеха. Разпределителката на тима Офелия Малинов, която е с български корени, също игра много добре и имаше основна заслуга за победата.

За тима на Турция Зехра Гюнеш реализира 14 точки (4 блока, 1 ас и 45% ефективност в атака), а Еда Ердем (2 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака) и резервата Мерием Бьоз (1 блок, 1 ас и 32% ефективност в атака) завършиха с по 11 точки, но и това не беше достатъчно за победа.

ИТАЛИЯ - ТУРЦИЯ 3:1 (25:22, 23:25, 25:20, 25:15)

ИТАЛИЯ: Офелия Малинов 3, Паола Егону 29, Катерина Босети 13, Елена Пиетрини 4, Анна Данези 6, Сара Фаар 10 - Моника Де Дженаро-либеро (Индре Сорокайте, Алесия Орро, Мириам Сила 9)

Старши треньор: ДАВИДЕ МАЦАНТИ

ТУРЦИЯ: Джансу Йозбай 1, Ебрар Каракурт 6, Ханде Баладън 5, Мелиха Исмаилоолу 6, Еда Ердем 11, Зехра Гюнеш 14 - Симдже Зебнем Акьоз-либеро (Мерием Бьоз 11, Наз Айдемир Акьол 2, Сейма Ерджан, Тууба Сеноолу)

Старши треньор: ДЖОВАНИ ГУИДЕТИ.