Линда Зечири загуби първата си среща в Токио

Най-добрата българска бадминтонистка Линда Зечири загуби първата си среща на олимпийския турнир в Токио.

Българката загуби от представителката на Австралия Уенди Хсуан-Ю с 1:2 (16:21, 22:20, 8:21) за 58 минути.

8 Линда Зечири загуби първата си среща в Токио

Линда Зечири, която днес навърши 34 години, не успя да се противопостави в първия гейм на представителката на Австралия Уенди Хсуан-Ю и го загуби с 16:21. Втората част започна много по-добре за българката. Линде Зечири игра напълно равностойно на своята съперничка. В края на гейм тя стигна до геймбол при 20:19. Че изравни при 20:20. Последваха 2 поредни успешни отигравания за Линда Зечири, с която тя спечели втората част с 22:20. Австралийката поведе в началото на третия гейм с 4:2. Чен поде с 3 точки при 7:4. Разликата нарасна на 5 точки при 11:6. Чен се разигра и бързо поведе с 8 точки при 15:7. Безпроблемно австралийката спечели третата част с 21:8, а с това и мача с 2:1 гейма.

23 Линда Зечири преди Токио 2020

„Нямам какво да кажа. Беше ми трудно да се адаптирам към корта. Всичко е наред в Токио. Ще се боря за своите шансове срещу датчанката във втората среща“, каза веднага след двубоя Линда Зечири със сълзи на очи пред БНТ.

Утре във втория си мач от групата Зечири ще играе срещу 12-а в световната ранглиста и 13-а в схемата Миа Блихфелд (Дания). Само победителката в групата продължава в следващия кръг на турнира.